
Toimitustavat ja -kulut vaihtelevat tuotteittain. Toimituskulut noutopisteelle alkaen 7.95€, sekä perille toimitettuna alkaen 11.95€.
Siirry kassalle, niin näet ostoskorisi tuotteiden mahdolliset toimitustavat, sekä toimituskulut!
Rainman profiililumieste LP3-Nova on ensiluokkaisen vahva ja hyvän lumenpysäytyskyvyn omaava lumieste. Mallisuojattu V-muotoiseen profiiliin taivutettu lumieste on kestävä ja kustannustehokas valinta mataliin 1- ja 2-kerroksisiin rakennuksiin. Uuden parannetun muotoilun sekä lujemman raaka-aineen avulla on LP3-Nova lumiesteestä saatu ylivoimainen putkilumiesteisiin verrattuna. Profiililumi-esteen lumenpysäytyskyky on parempi, ja silti se on lähes 30 % kevyempi kuin 2-putkinen lumieste. LP3-Nova on myös tuntuvasti edullisempi kuin ovaaliputket. Yhdellä lumiestesarjalla saat 3 metriä lumiestettä, joka on jatkettavissa limittämällä. Lumieste sisältää täydellisen asennussarjan, joka sisältää myös ruuvit jatkamiseen.
Tämä lumiestesarja sopii asennettavaksi yleisimmille betonitiilikatoille. Savitiili- sekä laattatiilikatoille sopivuus varmistettava.
Lumiesteet saat vieläkin edullisemmin, kun tilaat kerralla enemmän kuin viisi sarjaa lumiesteitä. Voit hyödyntää alennusta, kun tarvitset lumiestettä enemmän tai esim. yhteisostoissa tilaamalla naapureiden kanssa yhdessä.
Lumiesteitä tarvitaan estämään lumen ja jään aiheuttamat vahingot ihmisille, rakennuksille ja omaisuudelle. Rainman lumiesteet on valmistettu kestävistä materiaaleista, rakentamisen vaatimukset huomioiden.
Suomalainen Rainman on erikoistunut tasokkaisiin sadevesijärjestelmiin ja kattoturvatuotteisiin, joiden valmistaminen on vaativa prosessi. Käytössä on markkinoiden parhaat materiaalit, uusin tuotantoteknologia niiden muokkaamiseen ja rautainen kokemus alalta. Siis kaikki olennainen, mitä huippulaadukkaiden tuotteiden valmistaminen vaatii. Rainman tuotteet valmistetaan Nesco oy:n tehtaalla Orimattilassa.
Asennusohje tiilikatto.pdf |